Našim cieľom je priniesť umenie do bežného prostredia a spestriť tak typickú mestskú šeď

Sme mladá skupina ľudí zo severu Slovenska, ktorá sa zaujíma o rôzne formy umenia. Každoročne organizujeme mestský graffiti a street-art festival s názvom Sewer Street Fest na ktorom pravidelne maľuje cca 70 umelcov, primárne zo Slovenska a Česka no napríklad, minulý rok prijal pozvanie Dart165 zo Stockholmu.

Sewer Street Fest nadväzuje na prvú subkultúrnu komunitu na horných a dolných Kysuciach ktorá bola aktívna od roku 98’ vznikla a bola známa pod názvom Sewer.sk Táto deformácia “slang” slova Sever nastal jednoduchou výmenou písmena V za W pretože bolo pre mnoho umelcov tvárnejšie. Street je anglické pomenovanie ulice a Fest – skratka pre slovo Festival . Neuprednostnujeme nikoho ale názov udalosti má svoj dôvod a aj fonetiku. Tento už malomestský festival povodne nebol zamýšľaný ako kultúrna udalosť širších rozmerov.

 Celý festival doplňujeme o dj sety, ktoré prebiehajú pri hlavnej stene a sú zamerané na rôzne žánre elektronickej hudby. Vo večerných hodinách sa presúvame na afterpárty, ktorá trvá do neskorých ranných hodín. ( v minulosti u nás vystupovali mená ako Gleb, Galaxia Y, FVCK_KVLT, Dušan Vlk, Dj Yanko Král, Jimmy Pé, FVLCRVM, VI3E music,…)

Pre tých, ktorí chodia na event pravidelne vedia, že sa znovu môžu tešiť na akademikov, graffiti a street art umelcov z rôznych častí Slovenska a Česka. Tí, ktorí na akcií ešte neboli určite prekvapí hlavná 150 metrov dlhá stena v blízkom centre mesta, kde sa predstavia najlepší z najlepších pozvaných. V rámci tohto mestského festivalu sú ale aj ďalšie plochy mesta pretvorené z obyčajnej mestskej šede na pestré farebné kresby a obrazce, ktoré môžete počas dňa navštíviť zadarmo a sú k videniu po celý rok.

Graffiti & Street Art Festival

Doprovodné aktivity dotvárajú celý vzhľad festivalu

Ak ste to nikde nezazamenali náš festival si zakladá na family friendly kultúre. Rodina je pre nás organizátorov veľmi doležitá a preto sa snažíme vytvoriť každoročne zázemie pre rodiny s detmi, kde sa deti aktívne zabavia počas celého dňa. Ako bonus je celá detská zóna zdarma a tak sa rodičia nemusia báť dalších výdavkov za vstup na festival.

Počas celého dňa môžete v areáli využívať  zdarma rôzne športové aktivity ako napríklad skate u rampa, stolný futbal, zorbing alebo napríklad beer-pong. Taktiež si možte napríklad upraviť svoj vzhľad u barbera . Samozrejme nebude chýbať čapované pivo, alko a nealko a taktiež bude možnosť sa občerstviť vo fast food stánku. Okrem iného bude v areáli aj množstvo iných stánkov s rôznymi produktmi alebo merchom.  

Celá akcia je spojená s multižánrovým hudobným doprovodom, ktorý trvá počas celého dňa až do večerných hodín kedy sa celá akcia presúva do baru Tempo, ktorý je neďaleko hlavnej steny a minulý rok sme si vyskúšali, že aj malý priestor nemusí byť problém ako sa na prvý pohľad može zdať.

 

Tu nás nájdeš

Máte otázky na náš festival ?
Máme pre vás odpoveď na tú najdoležitejšiu!

Komenského 2646,
Kysucké Nové Mesto
024 01
Slovensko

+420 730 938 518

info@sewerstreetfest.sk

Festival time

Dayparty: 13:00-22:00

Afterparty: 22:30-06:00

picture.png
Galéria
Chceš u nás vystupovať?
Chceš u nás prezentovať svoju značku?

Počas 10 rokov v našom malom meste zoznamujeme a vzdelávame širokú verejnosť s pouličním umením.